zaproszenia weselne

Produkcja zaproszeń

 

Zaproszenia ślubne są drukowane na kredowym papierze lub, jeżeli zamawiający zażyczy sobie inny rodzaj materiału, na specjalnym, drogim papierze. Zrobienie projektu zaproszeń można zlecić drukarni lub, jeżeli nas na to stać, artyście grafikowi, który może wykonać niepowtarzalne zaproszenie na zamówienie.


Stworzenie wzoru zaproszenia zajmuje trochę czasu, ponieważ czynność ta wykonywana jest ręcznie przy użyciu ołówka, a później artysta poprawia kontury wzorów, które będą na zaproszeniu, oraz nanosi artystyczne litery. Po przygotowaniu wzór transportuje się do drukarni, gdzie zostaje on powielony na tyle kopi, ile potrzeba zamawiającym.


Człowiek odpowiedzialny za drukowanie zaproszeń umieszcza wzór zaproszenia na specjalnej rolce, która pokrywa się farbami; rolka umieszczona jest w maszynie, która rozkręca ja do szybkich obrotów, a między rolki wsuwany jest papier, na którym odbijany jest wzór. W taki sposób nakłada się po kolei farby które mają tworzyć kolorystykę zaproszenia. W ten sposób powstaje zaproszenie, które później młoda para rozsyła do zaproszonych gości.

 

 

:: Zaproszenia ślubne :: Zaproszenia weselne :: Warszawa zaproszenia ślubne :: Ręcznie robione zaproszenia ::