zaproszenia weselne

Wzory i symbole zaproszeń

 

Na zaproszeniach ślubnych zazwyczaj znajdują się wzory związane z tym szczęśliwym dla pary młodej wydarzeniem. Mogą to być na przykład pomniejszone sylwetki młodej pary nadrukowane na zaproszenie. Zdarza się że na zaproszeniu widoczne są twarze młodej pary, ale taka przyjemność odpowiednio dużo kosztuje, bowiem wydrukowanie na zaproszeniu twarzy tak, aby ładnie wyglądały, jest trudne i zajmuje więcej czasu, potrzebna jest też duża ilość farb do oddania wyglądu młodej pary.


Na zaproszeniach umieszczane są symbole dwóch gołębi, które lecą obok siebie do góry. Symbol ten przedstawia młodą parę jako dwa gołębie, które będą żyć ze sobą do końca swoich dni. Zaproszenia są ozdabiane symbolem dwóch obrączek lezących blisko siebie, a obok leży zielona gałązka. Symbolami umieszczanymi na zaproszeniach mogą również być symbole związane z Eucharystią.


Symbolami takimi mogą też być gałązki lub inne zdobienia wykonane w sposób wypukły na zaproszeniu. Na zaproszeniach mogą być złote ornamenty lub litery związane z liturgią.

 

 

:: Zaproszenia ślubne :: Zaproszenia weselne :: Warszawa zaproszenia ślubne :: Ręcznie robione zaproszenia ::